Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

zs-celechovice 

Výlet na Kosíř - 8. září 2017

8 fotek 22.9.2017 - zobrazení
Pan Kamil Pešák z Čelechovic na Hané připravil, zrealizoval a finančně zajistil pro děti z 1.,2.,3.třídy překrásný výlet na Kosíř – v pátek 8.září 2017.
Den plný překvapení začal příjezdem vláčku k Obecnímu úřadu. Na uvítanou dostaly všechny děti, dokonce i paní učitelky papírový větrník a teprve potom se mohli všichni " nalodit ". Přes vrchol Kosíře dovezl vláček děti do Čech pod Kosířem, kde na nás již čekal pan Václav Obr, ředitel Muzea kočárů.
Pan Obr dětem nejprve ukázal vybrané řemeslné nástroje, se kterými pracuje při renovaci starých kočárů. Poté velice poutavým a pro děti srozumitelným způsobem vyprávěl o historii některých kočárů, praktickou ukázkou předvedl i jejich funkčnost a na závěr promítl krátký film
o řemeslech, která jsou při výrobě kočáru potřeba. Děti byly velmi zaujaté jeho vyprávěním a moc hodné.
Zato na Kosíři pod rozhlednou!
Jakmile vystoupily z vláčku, okamžitě se nadchly pro Pirátskou stezku. Nejprve se posilnily svačinou od maminky nebo opečeným špekáčkem nad ohništěm, kde vše potřebné zajišťoval pan Karel Lakomý ze Studence.
Nenápadně se od nás oddělil pan Pešák s paní Hanou Luptovcovou a ukryli v lese truhlu s pokladem. Po úspěšném nalezení a složení všech dílků mapy se děti vydaly truhlu - poklad hledat.
„Našli moji rádcové, našli? " ptal se pan král v pohádce Pyšná princezna. No to víte, že našli!
Ne princeznu, ale truhlu! A plnou dobrot !! To se pak dětem pěkně šlapalo zpátky do školy!
Děti i my dospělí, kteří jsme mohli být u toho, jsme prožili krásný den. Děkuji všem za radostnou atmosféru, velkou trpělivost a vstřícnost při zajišťování celé akce!
Bronislava Konečná
vychovatelka ŠD
reklama
Vytvořte z tohoto alba:

Komentáře

přidat komentář

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron